Renata Kaznowska Zastępczyni Prezydenta m.st. Warszawy
Renata Kaznowska
Zastępczyni Prezydenta m.st. Warszawy
Szanowni Państwo,
To była jedyna w swoim rodzaju konferencja: Praktyka, doświadczenie, wiedza i finansowanie w jednym miejscu!
Zapraszamy do Podsumowania konferencji
Renata Kaznowska Zastępczyni Prezydenta m.st. Warszawy
Renata Kaznowska
Zastępczyni Prezydenta m.st. Warszawy
Renata Tomusiak MPWiK w m.st. Warszawie S.A.
Renata Tomusiak
Prezes Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A., Członek Prezydium Rady Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie, Członek Zarządu Aqua Publica Europea The European Association of Public Water Operators.
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, studiów podyplomowych z zakresu samorządu terytorialnego i rozwoju lokalnego (Uniwersytet Warszawski), prawa zamówień publicznych, Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego.
W 2013 r. ukończyła studia z zakresu Executive Master of Business Administration w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN w Warszawie, a następnie Studium Psychologii Przywództwa oraz Studia Coachingu i Mentoringu. Jest członkiem rad nadzorczych w podmiotach z udziałem Skarbu Państwa oraz samorządu terytorialnego.
Od prawie trzydziestu lat związana z instytucjami administracji publicznej i spółkami z udziałem podmiotów publicznych. Od siedemnastu lat związana z samorządem terytorialnym m.st. Warszawy.
W latach 2007-2016 zajmowała, między innymi, stanowisko Dyrektora Biura Nadzoru Właścicielskiego Urzędu m.st. Warszawy i była odpowiedzialna za nadzór nad spółkami z udziałem m.st. Warszawy. Członek Rady Konsultacyjnej Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki
i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. W sferze zainteresowań zawodowych i zaangażowania pozostają, między innymi, zagadnienia praktyczne z zakresu zarządzania i psychologii biznesu, prawa gospodarczego i nadzoru korporacyjnego.
Od 11 września 2016 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu MPWiK w m.st. Warszawie S.A. największego przedsiębiorstwa branżowego w Polsce, świadczącego usługi wodociągowo – kanalizacyjne na terenie aglomeracji stołecznej. Współzarządzana przez nią Spółka pozostaje największym beneficjentem funduszy unijnych w sektorze świadczonych usług oraz liderem
w zakresie nowoczesnych technologii wod.-kan.
Paweł Sikorski Izba Gospodarcza "Wodociągi Polskie"
Tadeusz Rzepecki Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie”
Ukończył Uniwersytet Śląski w Katowicach (fizyka stosowana), doktor inżynier nauk technicznych (Politechnika Krakowska). Pracował w Zakładach Azotowych w Tarnowie, Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska w Tarnowie, Urzędzie Miasta Tarnowa, w latach 1998 – 2003 Wiceprezes Zarządu Tarnowskiej Grupowej Oczyszczalni Ścieków Sp. z o. o., od 2003 r. Prezes Tarnowskich Wodociągów Sp. z o. o. Członek (od 2004 r.) i Prezes Izby oraz Przewodniczący Rady Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie (od 2011 r.), członek Krajowej i Państwowej Rady Gospodarki Wodnej w Warszawie, członek Komitetu Ochrony Środowiska przy Krajowej Izbie Gospodarczej, Srebrny (2012), Złoty (2014) i Diamentowy (2016) Inżynier Przeglądu Technicznego. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę, Brązowym Medalem „Za zasługi dla obronności kraju”, Złotą odznaką „Za opiekę nad zabytkami”, Odznaką Honorową „Za Zasługi dla Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej”.
Nauczyciel akademicki, wychowawca młodzieży, popularyzator nauki i techniki, autor monografii „Historia tarnowskich wodociągów i kanalizacji”, współautor trzech innych specjalistycznych pozycji książkowych. Autor kilkudziesięciu prac naukowych i popularnonaukowych.
Jacek Dobrzyński Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Jacek Dobrzyński
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Jacek Dobrzyński, długoletni funkcjonariusz policji i służb specjalnych, w latach 1999 – 2009 rzecznik prasowy podlaskiej policji, 2009 – 2015 rzecznik prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego, 2017 – 2018 dziennikarz Radia i Telewizji Jard, 2024 – obecnie rzecznik prasowy Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Koordynatora Służb Specjalnych. W ramach wykonywanych obowiązków nadzoruje i koordynuje komunikację medialną policji, straży granicznej, straży pożarnej, służby ochrony państwa oraz polskich służb specjalnych, a także rzeczników prasowych wojewodów i szpitali MSWiA
Robert Gajda Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Robert Gajda – Zastępca Prezesa Zarządu
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Robert Gajda jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunku Zarządzanie przedsiębiorstwami oraz studiów podyplomowych MBA w Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu.
Menedżer z ponad 20-letnim stażem zawodowym. Realizował zadania związane z budowaniem krótko i długoterminowych planów działania, efektywnym wykorzystaniem zasobów ludzkich, budowaniem
i rozwijaniem zespołów, zarządzaniem wynikami pracy, negocjacjami, wdrażaniem nowych rozwiązań i technologii oraz wdrażaniem zintegrowanych systemów informatycznych.
Posiada doświadczenie w tworzeniu i realizowaniu strategii działania w spółkach prawa handlowego oraz rozległą wiedzę w prowadzeniu i realizacji dużych projektów, w tym unijnych ukierunkowanych na ochronę środowiska.
W 2019 roku objął stanowisko Prezesa Zarządu Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z.o.o. w Kole. Doprowadził do wybudowania jednej z najnowocześniejszych w Polsce instalacji oczyszczania ścieków, wpisującej się w Gospodarkę o Obiegu Zamkniętym poprzez przeróbkę całego osadu pościelowego w nawóz dla rolnictwa. Jest pomysłodawcą pilotażowego programu walki z suszą hydrologiczną na terenie powiatu kolskiego, który będzie realizowany wspólnie z Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego, Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie oraz Zespołem Elektrowni Pątnów- Adamów-Konin.
Ewa Kamieńska Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Ewa Kamieńska
Dyrektor, Departament Ochrony Wód, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Piotr Czarnocki Ministerstwo Klimatu i Środowiska
Piotr Czarnocki
Ministerstwo Klimatu i Środowiska
Absolwent Międzywydziałowych Studiów Ochrony Środowiska na Uniwersytecie Warszawskim i Zarządzania Projektami w Szkole Głównej Handlowej. Aktualnie radca w Departamencie Funduszy Europejskich w Ministerstwie Klimatu i Środowiska. Posiada wieloletnie doświadczenie na stanowisku eksperta w Ministerstwie Klimatu i Środowiska przy wdrażaniu projektów ISPA, POIiŚ (sektor wodno-kanalizacyjny, odpadowy), a także we wdrażaniu i kreowaniu polityki klimatycznej w Polsce, jak również przygotowywaniu zmian legislacyjnych w obszarze adaptacji do zmian klimatu. Pełnił też funkcję Naczelnika Wydziału w Ministerstwie Klimatu i Środowiska zajmującego się adaptacją do zmian klimatu. Był odpowiedzialny za zrealizowanie projektu pn. „Opracowanie planów adaptacji do zmian klimatu w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców” (MPA). Obecnie zajmuje się programowaniem i wdrażaniem funduszy UE 2021-2027 w obszarze adaptacji do zmian klimatu i środowiska, w tym w zakresie zrównoważonych systemów gospodarowania wodami opadowymi oraz zielono-niebieskiej infrastruktury, a także w obszarze różnorodności biologicznej (Program FEnIKS, Program FEPW). Autor „Poradnika przygotowania inwestycji z uwzględnieniem zmian klimatu, ich łagodzenia i przystosowania do tych zmian oraz odporności na klęski żywiołowe”, a także współautor i koordynator jego aktualizacji wspólnie z Inicjatywą JASPERS, tj. „Poradnika weryfikacji inwestycji pod względem wpływu na klimat i adaptacji do zmian klimatu w okresie programowania UE 2021-2027”. Członek Komitetu Sterującego Programu NCBiR „BIOSTRATEG”, Komitetu Sterującego ds. aPZRP, Komitetu Ekspertów ds. Instrumentu LIFE przy Komisji Europejskiej, Grupy Ekspertów ds. Oceny Skutków Zmian Klimatu i Adaptacji do Zmian Klimatu Transportu Śródlądowego Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ, grupy ekspertów OECD Task Force on Climate Change Adaptation, a także OECD Working Party on Climate Change.
Joanna Kopczyńska Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
Joanna Kopczyńska
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
Dr Joanna Kopczyńska w styczniu 2024 r. została powołania na stanowisko prezesa PGW Wody Polski. Wcześniej, w latach 2018-2021 była zastępcą prezesa Wód Polskich ds. Zarządzania Środowiskiem Wodnym. Pracowała też jako zastępca dyrektora ds. państwowej służby do spraw bezpieczeństwa budowli piętrzących, Sprzedaży i Komunikacji w IMGW-PIB, gdzie odpowiadała za koordynację działań Instytutu w obszarze komercji, konsultingu oraz współpracy międzynarodowej.
Uczestniczyła w negocjacjach z Komisją Europejską dotyczących środków UE na ochronę środowiska, programowaniu środków w ramach różnych perspektyw finansowych (PO Infrastruktura i Środowisko 2007-2013, PO Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, LIFE 2014-2020) oraz pełniła ważne funkcje, m.in. dyrektora wodnego oraz morskiego w kontaktach z Komisją Europejską.
Była przewodniczącą Polskiej Delegacji do Komisji Ochrony Środowiska Morskiego Bałtyku (HELCOM) oraz przewodniczącą Międzynarodowej Komisji Ochrony Odry przed Zanieczyszczeniami. Pełniła także kluczowe funkcje w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Ministerstwie Środowiska.
Karierę w administracji państwowej rozpoczęła w roku 2004 zajmując się projektami z zakresu ochrony środowiska finansowanymi ze środków Unii Europejskiej (ISPA, Fundusz Spójności).
Jest absolwentką Uniwersytetu im. Loránda Eötvösa w Budapeszcie oraz Krajowej Szkoły Administracji Publicznej w Warszawie. W 2023 r. na Uniwersytecie Gdańskim uzyskała stopień naukowy doktora nauk społecznych w dyscyplinie nauki prawne.
Joanna Kidzińska Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
Joanna Kidzińska,
Dyrektor, Departament Gospodarki Wodno-Ściekowej, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
Piotr Ziętara Wodociągi Miasta Krakowa S.A.
Piotr Ziętara
Prezes Zarządu Wodociągów Miasta Krakowa S.A.
Związany z Wodociągami Miasta Krakowa od 24 lat. Od lutego 2015 roku w składzie Zarządu Spółki, a od 1 kwietnia 2017 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu. W latach 2013 – 2015 był Prokurentem, a także Pełnomocnikiem ds. Organizacji i Komunikacji Społecznej
w Krakowskim Holdingu Komunalnym S.A., w ramach realizacji projektu budowy ekospalarni. W lipcu 2017 r. został Wiceprzewodniczącym Rady Izby Gospodarczej ,,Wodociągi Polskie’’, a w październiku 2021 r. został wybrany na Wiceprzewodniczącego kolejnej kadencji.
Piotr Ziętara jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego
w Krakowie oraz Stosunków Międzynarodowych i Dyplomacji Uniwersytetu Nauk Stosowanych FH Campus w Wiedniu w specjalizacji Urban Diplomacy. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu zarządzania bezpieczeństwem informacji, współczesnych koncepcji zarządzania przedsiębiorstwem, metod i technik zarządzania procesowego. Jest absolwentem studiów MBA in Public Management organizowanych przy Krakowskiej Szkole Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i Małopolskiej Szkole Administracji Publicznej.
Od kwietnia 2019 r. do dzisiaj pełni funkcję Przewodniczącego Rady Uczelni Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W maju 2020 r. został powołany przez Radę Miasta Krakowa do składu Rad Społecznych miejskich podmiotów leczniczych: Szpitala Miejskiego Specjalistycznego im. Gabriela Narutowicza w Krakowie oraz Szpitala Specjalistycznego
im. Stefana Żeromskiego SPZOZ w Krakowie. Piotr Ziętara jest członkiem Rady Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie, w kadencji 2021-2025. W grudniu 2023 r. został powołany w skład Rady Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie. Od sierpnia 2024 r. jest członkiem Rady Ekspertów i Interesariuszy Zewnętrznych Wydziału Zarządzania Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
W 2019 roku Piotr Ziętara – Prezes Zarządu Wodociągów Miasta Krakowa dołączył do grona laureatów nagrody Krakowski Dukat w kategorii Menedżer Firmy. W tym samym roku otrzymał Medal Św. Krzysztofa – prestiżowe wyróżnienie, przyznane za wspieranie krakowskich tradycji. W 2020 roku odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi za działalność
na rzecz społeczności lokalnej. We wrześniu 2021 roku otrzymał odznakę Honoris Gratia przyznawaną przez Prezydenta Miasta Krakowa za szczególne zasługi dla miasta
i mieszkańców. W grudniu 2022 roku został laureatem nagrody Amicus Hominium w kategorii Odpowiedzialny Społecznie. W sierpniu 2023 roku, podczas uroczystej sesji Rady Miasta Drohobycza odebrał tytuł „Honorowego Obywatela Miasta Drohobycza”, przyznany za przez władze miejskie „w uznaniu za szczególny wkład w rozwój dobrych relacji między Drohobyczem, a Krakowem oraz pomoc mieszkańcom Drohobycza i Ukrainy w czasie pokoju, jak i wojny”.
Witold Ziomek MPWiK S.A. we Wrocławiu
Witold Ziomek jest absolwentem Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego – ukończył magisterskie studia managerskie MBA w opcji międzynarodowej.
W latach 2007-2017 pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu MPWiK S.A. – nadzorował m.in. obszar finansów, kontrolingu, IT, inwestycji, zarządzania majątkiem i relacji z klientami. W tym okresie Spółka pozyskała finansowanie i przeprowadziła największy program inwestycyjny w swojej historii na kwotę ponad 1,5 mld zł.
W kwietniu 2017 roku został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu MPWiK S.A. we Wrocławiu. Zarządza Spółką, która dostarcza wodę do około 1 mln mieszkańców Wrocławia i sąsiadujących gmin. W strukturze organizacyjnej Spółki znajduje się Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis – jedyny tego typu obiekt w Polsce i jeden z nielicznych na świecie. To wyjątkowe miejsce ukazuje wodę z różnych perspektyw w formie interaktywnej, z wykorzystaniem nowoczesnych multimediów.
Przed objęciem stanowiska w sektorze publicznym przez 20 lat pracował w Polsce i zagranicą w sektorze prywatnym, m.in. na 3-letnim kontrakcie inżynierskim w Tokio, w firmie doradztwa finansowego z obszaru fuzji i przejęć w Warszawie, jako dyrektor finansowy w międzynarodowej spółce we Wrocławiu.
Jest członkiem Rady Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie oraz członkiem Rady Uczelni Politechniki Wrocławskiej. Prelegent i uczestnik paneli dyskusyjnych na wielu konferencjach branżowych i gospodarczych.
Biegle posługuje się językiem angielskim.
Anna Mieczkowska Związek Miast Polskich
Anna Mieczkowska
Związek Miast Polskich
Anna Mieczkowska, prezydent Kołobrzegu, największego polskiego uzdrowiska, trzeciej destynacji turystycznej w Polsce po Krakowie i Warszawie. Pedagog i działaczka samorządowa, zaangażowana w sprawy społeczne, miłośniczka aktywnego życia i zielonej kawy. Jest absolwentką wydziału humanistycznego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ponadto ukończyła studia podyplomowe na czterech uczelniach. Zanim została prezydentem Kołobrzegu była dyrektorem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kołobrzegu, pełniła funkcję zastępcy prezydenta Kołobrzegu, mając w swoich kompetencjach sprawy społeczne, oświatę, sport, kulturę i promocję miasta, a także przez 7 lat była członkiem Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego. 7 kwietnia 2024 r. po raz drugi została wybrana na prezydenta Kołobrzegu zdobywając w I turze 64,81% poparcia. Ma na koncie wiele wyróżnień i tytułów. Aktywnie działa na rzecz samorządów w ogólnopolskich stowarzyszeniach. Nie boi się odważnych pomysłów. Jednym z nich było kandydowanie w konkursie na Europejską Stolicę Kultury 2029 r. Kołobrzeg został doceniony przez międzynarodowe jury i znalazł się w ścisłym finale konkursu obok Lublina, Bielsko-Białej i Katowic. Ostatecznie, Kołobrzeg został ogłoszony Polską Stolicą Kultury 2028.
Grzegorz Cichy Unia Miasteczek Polskich
Grzegorz Cichy
Burmistrz Gminy i Miasta Proszowice od 2014 roku
Prezes Stowarzyszenia Unia Miasteczek Polskich od 2020 roku
Członek Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego
Marcin Uchman Związek Gmin Wiejskich RP
Marcin Uchman
Związek Gmin Wiejskich RP
Jarosław Pudzianowski Rządowe Centrum Bezpieczeństwa
Jarosław Pudzianowski
Sekretarz Zespołu Incydentów Krytycznych, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa
Uczestniczy czynnie w gronach doradczych w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Cyfryzacji, Zdrowia, a także w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Realizuje zadania budowania odporności państwa na rzecz Infrastruktury Krytycznej, bezpieczeństwa publicznego, bezpieczeństwa informacji oraz cyberbezpieczeństwa Na co dzień współpracuje na rzecz bezpieczeństwa z operatorami infrastruktury krytycznej, administracją publiczną oraz służbami, jak również uczestniczy w międzynarodowych grupach roboczych związanych z budowaniem i kształtowaniem odporności usług kluczowych. Bierze aktywny udział w tworzeniu i opiniowaniu standardów związanych z bezpieczeństwem. Jest ekspertem z zakresu cyberbezpieczeństwa i ciągłości działania.
Jako prelegent uczestniczył w ponad 150 konferencjach i seminariach, przekazując wiedzę związaną z zapewnieniem bezpieczeństwa. . Jest wykładową akademickim na Uniwersytecie Warszawskim, jak również autorem artykułów publikowanych w polskich czasopismach branżowych. Jest twórcą poradnika zakresu cyberbezpieczeństwa dla podmiotów z branży wodno-kanalizacyjnej, opublikowanego przez Izbę Gospodarczą “Wodociągi Polskie”.
Bartosz Rakoczy Izba Gospodarcza "Wodociągi Polskie"
prof. dr hab. Bartosz Rakoczy – Radca Prawny IGWP,
Kierownik Katedry Prawa Ochrony Środowiska na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, profesor Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, członek Regionalnej Komisji ds. Ocen Oddziaływania na Środowisko w Poznaniu, członek Państwowej Rady Ochrony Przyrody w latach 2009-2014, autor wielu publikacji z zakresu prawa ochrony środowiska i prawa cywilnego. Uczestnik sejmowych prac komisji i podkomisji nad ustawą Prawo wodne z ramienia IGWP. Autor książek oraz artykułów w miesięczniku Zeszyty Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”, a także kwartalniku „Wodociągi Polskie”.
Anna Flaga-Martynek WKB Lawyers
Anna Flaga-Martynek
Radca prawny, partner w kancelarii WKB Lawyers
Współkieruje zespołem infrastruktury, kontraktów publicznych i środowiska.
Współpracuje z zespołami prawa energetycznego, prawa zamówień publicznych oraz zespołem rozwiązywania sporów.
Wielokrotnie wyróżniana w rankingach prawniczych ekspertka w zakresie projektów infrastrukturalnych, w szczególności w branży przemysłowej, wodno-kanalizacyjnej, energetycznej, drogowej, lotniczej, budowlanej, gospodarki odpadami oraz problematyce związanej z infrastrukturą krytyczną.
Doradza klientom zarówno będących inwestorami jak i wykonawcami na wszystkich etapach prowadzonych przez nich projektów infrastrukturalnych, począwszy od koncepcji aż do rozliczenia inwestycji. Reprezentuje również klientów w prowadzonych sporach, w tym w sprawach związanych z zamówieniami udzielanymi przez podmioty publiczne oraz w projektach finansowanych ze środków publicznych.
Aktywnie wspiera organizacje gospodarcze oraz społeczne w inicjatywach legislacyjnych.
Autorka wielu publikacji branżowych, w szczególności w zakresie problematyki związanej z sektorem wodociągowo – kanalizacyjnym.
Jarosław Kowalik MPWiK w m.st. Warszawie S.A.
Jarosław Kowalik – od 8 lat pracuje w Wodociągach Warszawskich gdzie zajmuje się bezpieczeństwem teleinformatycznym. Obecnie pracuje na stanowisku Zastępy Dyrektora Pionu Informatyki i Telekomunikacji. Pełni rolę Koordynatora do spraw Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji. Jest również Audytorem Wewnętrznym normy ISO/IEC 27001:2017. Wcześniej pracował w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, gdzie kierował Wydziałem Bezpieczeństwa Infrastruktury Teleinformatycznej. Jest absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej na Wydziale Elektroniki oraz ukończył studia podyplomowe na Wydziale Cybernetyki WAT.
Bartosz Zaborski MPWiK w m.st. Warszawie S.A.
Bartosz Zaborski
Dyrektor Biura Badań i Nowych Technologii Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.
Podwójny absolwent Politechniki Warszawskiej Wydziału Inżynierii Środowiska, na kierunkach: Ochrona środowiska i Budownictwo wodne.
Doświadczony w obszarze kluczowych projektów miejskich, koordynacji, zarządzania i monitorowania projektów, a także gospodarki o obiegu zamkniętym. Zaangażowany w tworzenie planu adaptacji do zmian klimatu Warszawy (Adapt City), systemu sterowania w czasie rzeczywistym dla sieci kanalizacyjnej Warszawy, Mapy Drogowej gospodarki o obiegu zamkniętym dla Wodociągów Warszawskich, a także wdrożenia metodologii Rick Based Inspections do infrastruktury wodno – kanalizacyjnej.
Od 15 lat związany z branżą inżynierii środowiska najpierw po stronie wykonawczej w firmach Hydrobudowa 9 S.A., Hydrobudowa Polska S.A., PRG Metro sp. z o.o. na kontraktach związanych z realizacją robót bezwykopowych, a od 2013 roku związany z Wodociągami Warszawskimi, w których rozpoczął pracę w Jednostce Realizującej Projekt.
Kierownik projektów inwestycyjnych: „Rozbudowa technologii uzdatniania wody Zakładu Wodociągu Praskiego”, „Budowa zbiornika retencyjnego na terenie O.Ś. „Czajka””, „Budowa systemu zarządzania siecią kanalizacji ogólnospławnej”.
Twórca Biura Badań i Nowych Technologii, którego od listopada 2019 został najpierw kierownikiem, a później dyrektorem.
Krzysztof Dyki ComCERT S.A.
Krzysztof Dyki
Prezes ComCERT S.A.
Przed objęciem funkcji Prezesa ComCERT S.A. był między innymi autorem oprogramowania dla organów państwowych objętego ochroną informacji niejawnych. Współpracował z urzędami administracji rządowej, organami rządowej administracji zespolonej oraz jednostkami sektora finansów publicznych, w tym państwowymi instytucjami publicznoprawnymi.
W latach 2016-2017 współtwórca i Członek Zarządu (CFO) spółki Aplikacje Krytyczne należącej do Ministerstwa Finansów, tworzącej analityczne systemy informatyczne wspomagające Administrację Podatkową i inne organy państwa w działalności karno-skarbowej oraz przeciwdziałaniu nieprawidłowościom finansowym. W latach 2017-2019 Wiceprezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, odpowiedzialny za cyfrowe wdrożenie reformy emerytalnej w roku 2017 oraz pozostałych projektów krajowych: centralizacji płatności składek społecznych (e-Składka), elektronizacji akt pracowniczych (e-Akta) i elektronizacji zwolnień lekarskich (e-ZLA).
Pełnił funkcję Członka Rady do Spraw Cyfryzacji powołanej przez Ministra Cyfryzacji, Członka Rady Naukowej NASK oraz Doradcy Komitetu Sterującego projektu elektronicznego dowodu osobistego (e-Dowód) – będąc powołanym łącznie przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministra Cyfryzacji oraz Ministra Zdrowia. W latach 2019-2021 pełnił funkcję doradcy Prezesów wybranych spółek Skarbu Państwa. Jest członkiem Naukowo-Eksperckiej Rady Cyberbezpieczeństwa przy Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Posiada uprawnienia biegłego sądowego z zakresu IT, inżynierii wstecznej, cyberbezpieczeństwa i praw autorskich w IT.
Mariusz Iwanejko Blejkan S.A.
Mariusz Iwanejko
Blejkan S.A.
Absolwent Politechniki Warszawskiej Wydziału Inżynierii Sanitarnej i Wodnej 1983. Praktyk, od początku kariery zawodowej związany z branżą wodociągowo-kanalizacyjną. Asystent projektanta, projektant, kierownik budowy w branży wod.kan.
Biuro Projektów/PROZAP Zakładów Azotowych „Puławy”, Zjednoczone Emiraty Arabskie w wykonawstwie i nadzorze, Uponor Polska.
W latach 2007-2010 jako business development manager w Insituform Polska – czołowym producencie rękawów CIPP do bezwykopowej renowacji kanalizacji.
2012-2019 jako prezes i współwłaściciel w wykonawczej firmie MD Renova sp. z o.o. zajmującej się bezwykopową renowacją przewodów wodociągowych i kanalizacyjnych, głównie metodą krakingu oraz naprawą studni kanalizacyjnych.
Od 2019 w Blejkan S.A. jako dyrektor marketingu.
Członek Stowarzyszenia Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców (SIDiR).
Władysław Dzik Wodociągi Miasta Krakowa S.A.
Władysław Dzik
Kierownik ds. automatyki, Wodociągi Miasta Krakowa S.A.
Krakowianin z urodzenia. Magister inżynier Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie (2002 r.) kierunek: automatyka i robotyka oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie (2020 r.) kierunek: zarządzanie procesowe. Od 22 lat ściśle związany z układami sterowania. Autor automatyzacji wielu procesów w Wodociągach Miasta Krakowa. Pomysłodawca i współautor pionierskiego zastosowania ML sterowania pompownią. Innowator i człowiek poszukujący nowych rozwiązań.
Iwona Lasocka-Gomuła AQUANET S.A.
Iwona Lasocka-Gomuła
AQUANET S.A..
Iwona Lasocka-Gomuła jest od lat związana z branżą wodno-ściekowa. Pracuje w Aquanet S.A. jako technolog i jest odpowiedzialna za produkcję wody do picia. Na co dzień uczestniczy w zadaniach inwestycyjnych głównie podczas rozruchów technologicznych oraz angażuje się w projekty badawczo-naukowe, z ramienia Aquanet. Autorka i współautorka artykułów branżowych (ok. 30 pozycji), prelegentka licznych wystąpień na konferencjach branżowych (ok. 60 wystąpień). Od 2018 roku współpracuje z IZBĄ Wodociągi Polskie, została powołana do pracy w Zespole ds. implementacji Dyrektywy w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Wzięła udział w projekcie Doktorat wdrożeniowy, który zakończyła w tym roku zdobywając stopień naukowy w dziecinie nauk chemicznych.
Anna Olejnik MPWiK w m.st. Warszawie S.A.
Anna Olejnik
Zastępca Dyrektora Pionu Wody w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.
Absolwentka Wydziału Ochrony Wód i Rybactwa Śródlądowego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (dawna Akademia Rolniczo-Techniczna), studiów podyplomowych w zakresu uzdatniania wody i oczyszczania ścieków Politechniki Warszawskiej, studiów podyplomowych z zakresu zarządzania Uniwersytety Warszawskiego.
O ponad 30 lat związania z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji m.st. Warszawie. Przez wiele lat jako Głównych Technolog ds. wody pracowała nad poprawą jakości wody w trzech głównych Stacjach Uzdatniania Wody MPWiK. Prowadziła badania modelowe procesów ozonowania i filtracji na granulowanym węglu aktywnym, które były podstawą do określenia założeń do rozbudowy układu technologicznego każdej Stacji.
Współpracowała z różnymi ośrodkami naukowymi, m.in. z Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Świerku i Wydziałem Fizyki Uniwersytetu w Padwie – w ramach międzynarodowego projektu badawczego monitoringu on-line wody ujmowanej pod kątem radioaktywności.
W ramach grantów badawczych dotyczących wtórnego zanieczyszczenia wody i procesów korozyjnych zachodzących w sieciach dystrybucyjnych współpracowała z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest współautorką publikacji dotyczących tych zjawisk.
W ramach optymalizacji procesów technologicznych prowadziła badania mające na celu określenie parametrów procesowych pozwalających na minimalizację stosowanych środków dezynfekcyjnych.
W 2018 roku uzyskała tytuł doktora nauk chemicznych na Wydziale Chemii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Zainicjowała i nadzorowała opracowanie w Spółce Planu Bezpieczeństwa Wody.
Współpracuje z Izbą Gospodarczą Wodociągi Polskie jako członek zespołu merytorycznego opiniującego akty prawne z obszaru zaopatrzenia w wodę.
Od 2017 roku jest Zastępcą Dyrektora Pionu Wody.
Andrzej Urbaniak Politechnika Poznańska
Prof. dr hab. inż. ANDRZEJ URBANIAK,
Politechnika Poznańska
W roku 1972 ukończył studia wyższe na Wydziale Elektrycznym PP, specj. Automatyka przemysłowa, a w 1974 studia na kierunku matematyka na UAM w Poznaniu.
Nauczyciel akademicki Politechniki Poznańskiej (od 1972 r.), aktualnie na stanowisku profesora w Instytucie Informatyki; specjalista z zakresu zastosowań automatyki i informatyki w inżynierii i ochronie środowiska; autor (3) i współautor (2) monografii i (3) podręczników z tego zakresu; prace naukowo-badawcze (ponad 300 publikacji) mają charakter interdyscyplinarny – obejmują inżynierię środowiska, automatykę i informatykę;
Podejmuje problemy komputerowego wspomagania eksploatacji obiektów i procesów w inżynierii środowiska wykorzystując nowoczesne narzędzia informatyki i automatyki (m.in. komputerowe systemy sterowania, elementy sztucznej inteligencji, systemy wspomagania decyzji, metody optymalizacji);
Zaangażowany w działalność dydaktyczną w Politechnice Poznańskiej na kierunkach: informatyka, inżynieria środowiska oraz automatyka; wypracował autorski system kształcenia w zakresie automatyki i informatyki na kierunku inżynieria środowiska. W latach 2007 – 2018 prorektor ds. studiów w PWSZ im. H.Cegielskiego w Gnieźnie.
Członek Sekcji Inżynierii Sanitarnej Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN oraz komitetów naukowych konferencji krajowych i międzynarodowych; przewodniczący komitetu naukowego cyklicznych konferencji p.t.: Komputer w ochronie środowiska; laureat wielu wyróżnień i nagród (m.in. nagrody PZiTS „Aquarina” za wybitne osiągnięcia w dziedzinie ochrony środowiska naturalnego)
Piotr Czerwczak Wodociągi Słupsk Sp. z o.o.
mgr inż. Piotr Czerwczak, Starszy Technolog produkcji wody, pełnomocnik Zarządu ds. bezpieczeństwa dostaw wody, Wodociągi Słupsk Sp. z o.o.
Absolwent Politechniki Koszalińskiej, Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska. Od 2009 roku związany ze spółką „Wodociągi Słupsk”, gdzie zajmuje się eksploatacją głębinowych ujęć wody oraz nadzorem technologicznym nad stacjami uzdatniania wody w Słupsku i Gminie Kobylnica. W ramach swoich obowiązków, od 2019 roku pełni także funkcję Pełnomocnika Zarządu ds. bezpieczeństwa dostaw wody. Już w
2012 roku zaangażował się w opracowanie Planu Bezpieczeństwa Wody w systemie zbiorowego zaopatrzenia w wodę dla miasta Słupska. W latach
2016–2018 pełnił funkcję przedstawiciela Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie” w organizacji EUREAU, a od 2022 roku jest członkiem zespołu IGWP ds. implementacji dyrektywy.
Wojciech Reczek MPWiK w m.st. Warszawie S.A.
Wojciech Reczek
Specjalista w Biurze Badań i Nowych Technologii w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.
Absolwent Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej. Certyfikowany inspektor badań nieniszczących.
Od 2022 roku pracownik Biura Badań i Nowych Technologii, od początku zaangażowany w budowę pionierskiego w skali branży wod-kan Laboratorium Badań Materiałowych oraz instalacji badawczych na potrzeby badań materiałów. W pracy zajmuje się szeroko pojętą tematyką materiałoznawstwa zapewniając wsparcie merytoryczne, jak również samodzielnie prowadząc badania materiałowe niszczące i nieniszczące, w Laboratorium i in situ.
Anna Tronina PWiK Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach (Grupa Veolia Polska)
Anna Tronina
Dyrektor komunikacji, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach (Grupa Veolia Polska)
Doświadczony ekspert, który w swojej roli odpowiada za kompleksowe zarządzanie komunikacją, w tym public relations oraz CSR. Tworzy treści dla różnych kanałów, koordynuje projekty oraz opracowuje kampanie informacyjne, edukacyjne i społeczne. Ponadto, zarządza procesem wdrażania innowacyjnych rozwiązań w Spółce.
Aktywnie współpracuje z mediami, uczelniami i instytucjami otoczenia biznesu. Jest autorką publikacji w mediach branżowych i ogólnokrajowych. Posiada liczne certyfikaty potwierdzające jej kompetencje w obszarach komunikacji, PR, innowacji, digital, essentials i compliance.
Piotr Krawczyk Politechnika Warszawska
Prof. dr hab. inż. Piotr Krawczyk jest zatrudniony na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej od 2008 roku, obecnie na stanowisku profesora. W jego dorobku naukowym jest ok 130 publikacji. Ma także duży dorobek w zakresie realizacji i kierowania pracami o charakterze aplikacyjnym i badawczym, ponadto liczne wdrożenia opracowanych rozwiązań. Prowadzi aktywną współpracę międzynarodową. Pełni rolę opiekuna kierunku Energetyka na Wydziale oraz zastępcy dyrektora Instytutu Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej ds. naukowych i współpracy z przemysłem. Jest liderem zespołu ds. Energetyki Cieplnej oraz Magazynowania Energii. Realizuje oraz kieruje pracami B+R z zakresu modelowania matematycznego systemów energetycznych.
Wojciech L. Spychalski TE Solutions Sp z o.o.
Wojciech L. Spychalski
Ekspert TE Solutions Sp z o.o. w zakresie inżynierii materiałowej oraz oceny stanu technicznego i prognozowaniu żywotności urządzeń i instalacji, członek zarządu ASBT Sp. z o.o. Absolwent Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej oraz Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. W 2001 roku uzyskał tytuł doktora nauk technicznych na WIM PW.
W latach 2000-2020 był pracownikiem Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej. W tym czasie kierował ośmioma projektami badawczymi oraz uczestniczył w realizacji kilkunastu innych. Autor i współautor kilkudziesięciu artykułów naukowych dotyczących materiałów metalicznych, ceramicznych, kompozytowych, badań nieniszczących oraz degradacji materiałów i oceny żywotności urządzeń. Posiada certyfikaty badań nieniszczących w metodach VT, PT, UT, ET, AT.
W latach 2005-2013 sprawował funkcje prezesa zarządu firmy Materials Engineers Group Sp. Z o.o., odpowiadając za nadzór i realizację projektów przemysłowych oraz badawczo-rozwojowych z zakresu badań materiałowych, doboru materiałów, analizy uszkodzeń oraz oceny stanu technicznego i prognozowania żywotności.
Od ponad 25 lat zajmuje się analizą stanu technicznego instalacji przemysłowych oraz bezpieczeństwem ich eksploatacji. W tym czasie brał udział w licznych projektach badawczych i zleceniach przemysłowych realizowanych m.in. dla PKN ORLEN, ORLEN Lietuva, PERN Przyjaźń, Pratt & Whitney Rzeszów, General Electric Polska, CIECH, ZREW, ANWIL Włocławek, POLICE, AZOTY Puławy, MOSTOSTAL, ELEKTRIM MEGADEX, Danfoss Poland.
Uczestniczył w opracowaniu i wdrożeniu jednego z dwóch pierwszych, w polskim przemyśle rafineryjno-petrochemicznym, programu Risk Based Inspection według metodologii American Petroleum Institute. Odpowiadał w nim m.in. za analizy mechanizmów korozji i degradacji materiałów, analizy macierzy ryzyka dla urządzeń ciśnieniowych, czy opracowanie rodzaju i zakresu badań nieniszczących urządzeń.
Artur Jaśkiewicz Politechnika Warszawska
Artur Jaśkiewicz ukończył Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej, uzyskując tytuł magistra inżyniera, a następnie doktora nauk technicznych.
Od 2005 roku zdobywał doświadczenie w sektorze prywatnym, gdzie realizował ekspertyzy techniczne oraz projekty badawcze, w szczególności na potrzeby przemysłu rafineryjnego i chemicznego. Jest autorem licznych Programów Kontroli Eksploatacji urządzeń rafineryjnych w ramach, których odpowiadał za ocenę stanu technicznego instalacji oraz formułowanie wytycznych dotyczących ich dalszej eksploatacji. Współpracował z kluczowymi polskimi firmami, takimi jak PKN Orlen, Lotos S.A., Zakłady Chemiczne ZACHEM i Zakłady Azotowe Kędzierzyn-Koźle, uczestnicząc w projektach badawczych, których celem była poprawa efektywności i bezpieczeństwa pracy urządzeń przemysłowych.
Był członkiem zespołu odpowiedzialnego za wdrożenie systemu Risk Based Inspection (RBI) w Basell Orlen Polyolefins, co znacząco przyczyniło się do optymalizacji procesów inspekcyjnych oraz zarządzania ryzykiem w eksploatacji instalacji przemysłowych. Dzięki swojemu doświadczeniu i wiedzy w zakresie technik badawczych, w tym metod nieniszczących, znacząco przyczynił się do zapewnienia wysokich standardów jakości i bezpieczeństwa w pracy obiektów przemysłowych.
Od 2022 roku pracuje na Politechnice Warszawskiej, w Laboratorium Mikroskopii Elektronowej Wydziału Inżynierii Materiałowej, gdzie nadal koncentruje się na współpracy z przemysłem.
Prywatnie interesuje się meteorytyką, literaturą naukową i techniką, a także jest pasjonatem sportów motorowych.
Monika Iłowska-Walkowiak Zakład Usług Wodno-Ściekowych Sp. z o.o. w Słubicach
Monika Iłowska-Walkowiak – specjalistka od informacji i promocji w Zakładzie Usług Wodno-Ściekowych w Słubicach; członek zespołu ds. informacji o branży Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”; przez wiele lat dziennikarka Regionalnej Rozgłośni Polskiego Radia „Radio Zachód” w Zielonej Górze; w 2017 roku otrzymała nagrodę specjalną w kategorii „Dziennikarstwo na Pograniczu” w ramach XX edycji konkursu o Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską im. Tadeusza Mazowieckiego; edukatorka, organizatorka konferencji, warsztatów oraz eventów; ceni sobie współpracę z otoczeniem lokalnym oraz czytelny, jasny i rzetelny przekaz w komunikacji z klientami.
Marta Kukowska CSRinfo
Marta Kukowska
Menedżerka ds. doradztwa ESG w CSRinfo
Jest autorką i współautorką publikacji o tematyce związanej z odpowiedzialnością społeczną: „Przepisu na wolontariat”, podręczników dla przedsiębiorców: „W Twoim odpowiedzialnym sklepie. Dlaczego warto prowadzić biznes odpowiedzialny społecznie? „, „Szanuje nie marnuję. Podręcznik odpowiedzialnego przedsiębiorcy i pracownika „, wspierający kompleksowe zarządzanie food waste w branży handlowej oraz „Business Social Impact”, „Społeczna odpowiedzialność biznesu w teorii, praktyce, liczbach i case studies”, która jest rozwinięciem rozważań o społecznej odpowiedzialności biznesu podczas Festiwalu Insightów i Innowacji INSUMMIT 2023.,
Współautorka i prowadząca pierwszego sezonu SUSCASTÓW -podcastu Kantar Polska o zrównoważonym rozwoju,
Ostatnie doświadczenie zawodowe zdobywała w Stena Recycling odpowiadając za obszar ESG i komunikacji jako koordynatorka.
Doświadczenie w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu i ESG zdobywała w branżach: FMCG, retail, odpadowej, recyklingowej i hazardowej. Współpracowałaz Grupą Eurocash, Totalizatorem Sportowymi Stena Recycling.
Z wykształcenia prawniczka i PR-owiec, od zawsze po „społecznej stronie mocy”.
Współpracowała z instytucjam publicznymi (m.in. z Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich, Urzędem Miasta St. Warszawy i PFRON) i sektorem kultury (m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Emigracji w Gdyni).
Inicjatorka i autorka programu „Wolontariat w kulturze”, Narodowego Centrum Kultury
Beata Halama Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej Sp. z o.o. w Ustroniu
Beata Halama
Prezes Zarządu Wodociągów Ziemi Cieszyńskiej w Ustroniu
Beata Halama od 10 lat zajmuje stanowisko prezesa, najpierw jednoosobowej spółki gminnej w Skoczowie, a obecnie zarządza spółką Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej w Ustroniu, której udziałowcem jest 11 gmin. Ukończyła Politechnikę Śląską w Gliwicach, Wydział Ochrony Środowiska i Energetyki na kierunku zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków. Ma bogatą wiedzę na temat zarządzania finansami firmy i biznesu branży wodociągowej. Jest ekspertem w dziedzinie projektów inwestycyjnych finansowanych ze środków krajowych i unijnych. Posiada uprawnienia członka rad nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa. Jest także członkiem Stowarzyszenia Wodociągowców Województwa Śląskiego oraz zwolennikiem i czynnym realizatorem nowatorskich rozwiązań.
Sławomir Grucel Wodociągi Jaworzno Sp.z o.o.
Sławomir Grucel
Specjalista ds. Public Relations, Wodociągi Jaworzno Sp.z o.o.
Członek Zespołu IGWP ds. informacji o branży
Na stanowisku rzecznika prasowego Wodociągów Jaworzno sp. z o. o. w Jaworznie od blisko 12 lat. Odpowiedzialny za kontakt z lokalnymi mediami oraz za propagowanie dokonań jaworznickich wodociągów na łamach prasy branżowej i ogólnopolskiej, a także za komunikację Spółki w social mediach. Realizator wszelkich działań promocyjnych, eventowych i edukacyjnych firmy. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego, Politechniki Śląskiej w Katowicach oraz Studiów Podyplomowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na kierunku Public Relations – nowoczesna komunikacja w praktyce. Uczestnik licznych szkoleń i konferencji o tematyce Publik relations, komunikacja w samorządzie, kreowanie marki. Redaktor i wydawca wewnętrznego magazynu AQUA skierowanego do pracowników jaworznickich wodociągów. Pomysłodawca i organizator dnia otwartego jaworznickiej spółki wodociągowej. Współtwórca kampanii medialnych „Gdzie jest moja kupa” oraz „Jaworznicka szkoła pod żaglami”. Koordynator działań promocyjno-informacyjnych dla projektu unijnego „Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacyjnego miasta Jaworzno”, akcji promujących picie wody z kranu oraz dodatkowych usług komunalnych świadczonych przez przedsiębiorstwo takich jak: odbiór odpadów oraz odśnieżanie miasta. Członek sztabu oraz koordynator działań komunikacyjnych Spółki Wodociągi Jaworzno podczas sytuacji kryzysowych oraz Covid-19. Aktywny ojciec trzyletniego, żywotnego i energicznego syna. Pasjonat biegów górskich, trekkingu oraz ski-touringu.
Piotr Słomianny MPWiK S.A. we Wrocławiu
Piotr Słomianny
CFO/CIO MPWiK S.A. we Wrocławiu
Jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a od prawie 15 lat związany z branżą wodociągowo-kanalizacyjną. Obecnie pełni funkcje CFO oraz CIO w MPWiK Wrocław, gdzie odpowiada za zarządzanie finansami oraz strategię IT. Jest certyfikowanym specjalistą ITIL Expert oraz Lean Six Sigma Black Belt, a także międzynarodowym asesorem EFQM. Posiada szerokie doświadczenie w realizacji projektów IT oraz odgrywa kluczową rolę w procesie cyfrowej transformacji MPWiK we Wrocławiu, wprowadzając innowacyjne rozwiązania. Osiągnięcia w tym obszarze zostały docenione zarówno na arenie krajowej jak i na międzynarodowej.
Obecnie koncentruje się na wykorzystaniu sztucznej inteligencji w celu optymalizacji procesów oraz wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które wspierają efektywne zarządzanie zasobami. W życiu prywatnym pasjonuje się ogrodnictwem, joggingiem oraz spędzaniem czasu z rodziną na łonie natury.
Halina Urbańska-Kozłowska MPWIK S. A. we Wrocławiu
dr inż. Halina Urbańska-Kozłowska
Halina Urbańska-Kozłowska życie zawodowe związała z zagadnieniami oczyszczania wody
i branżą wodociągową.
Ukończyła Politechnikę Wrocławską i uzyskała stopień doktora nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka. Uzyskała również tytuł magistra zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu w programie MBA Executive. Jej praca magisterska była poświęcona analizie ekonomiczno-finansowej przedsiębiorstw wodociągowych.
Od 20 lat jest Głównym Technologiem Wody w MPWIK S. A. we Wrocławiu odpowiedzialnym za jakość wody w całym łańcuchu dostaw od ujęcia do kranu konsumenta. Jest także menedżerem Zakładów Produkcji Wody w MPWIK S.A., które dostarczają wodę do około 1 mln mieszkańców Wrocławia i sąsiadujących gmin.
Jest przedstawicielem Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie” (IGWP) w federacji krajowych organizacji z branży wodno-kanalizacyjnej EurEau (European Federation of National Associations of Water Services) gdzie jest członkiem Zespołu EU1 Drinking water.
Jest współautorką wielu publikacji naukowych związanych z oczyszczaniem wody.
Edyta Zalewska Uponor Infra Sp. z o.o.
Edyta Zalewska
Uponor Infra
Od wielu lat działa w branży wod-kan. Pierwsze zawodowe doświadczenia zdobyła w branży consultingowej (SAFEGE Ingenieurs Conseils Przedstawicielstwo w Polsce) jako członek zespołu opracowującego „Masterplan Wodociągów i Kanalizacji dla Miasta St. Warszawy”. Od ponad 25 lat jest związana z firmą Uponor Infra (dawniej KWH Pipe), w której od 2010 r. zajmowała stanowisko dyrektora ds. przemysłu, a od 2015 r. pełni obowiązki dyrektora sprzedaży.
Aktualnie jest również członkiem Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Producentów Rur i Kształtek z Tworzyw Sztucznych oraz członkiem Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Technologii Bezwykopowych.
W 2022 roku, jako ekspert brała udział w tworzeniu Sektorowej Ramy Kwalifikacji dla Sektora Gospodarki Wodno-Ściekowej, Rekultywacji i Remediacji. Powszechnie znane jest jej zaangażowanie w kwestie zrównoważonego rozwoju oraz społecznej odpowiedzialności biznesu, co znajduje wyraz podczas jej licznych wystąpień na konferencjach i webinariach. Ostatnio, aktywnie uczestniczy w dyskusji nt. jakości w procesie inwestycyjnym, podejmując wysiłki na rzecz podniesienia świadomości inwestorów w tym zakresie.
Marek Graczyk ESKOM Sp. z o.o.
Marek Graczyk
Menedżer ds. Cyberbezpieczeństwa ESKOM
Marek posiada ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu projektami IT oraz projektami finansowanymi z funduszów europejskimi. Jego specjalizacją od kilku lat jest obszar bezpieczeństwa IT, gdzie pełni rolę eksperta cyberbezpieczeństwa. W swojej pracy odpowiada za budowanie cyberodporności organizacji z wykorzystaniem wiodących rozwiązań technologicznych w tym zakresie, zgodności organizacji z wymaganiami w zakresie cyberbezpieczeństwa, przygotowuje i wdraża Plany Ciągłości Działania, zajmuje się zarządzaniem ryzykiem. Marek posiada uprawnienia Audytora Wiodącego normy ISO 27001 (Bezpieczeństwo Informacji) oraz normy ISO 22301 (Plany Ciągłości Działania). Posiada certyfikaty w obszarze zarządzania projektami: Prince2Foudation, Agile oraz IPMA. Obecnie związany zawodowo z polską firmą ESKOM, która jest integratorem usług IT oraz dostawcą rozwiązań wiodących partnerów technologicznych.
Swoje kompetencje menadżerskie i umiejętności biznesowe zdobywał w różnych branżach, oprócz IT również w branży telekomunikacyjnej i doradczej. Marek jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego (Studia PreMBA), Instituto Superior de Línguas e Administração, Bragança, Portugalia (Zarządzanie) oraz Insytutu Stosowanych Nauk Społecznych, również ukończonych na Uniwesytecie Warszawskim. Biegle komunikuje się w języku angielskim, a także komunikatywnie zna język hiszpański i portugalski. Jest członkiem grup roboczych Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, był współautorem Sektorowej Rady Kwalifiakcji dla IT, członkiem Rady ds. Kompetencji IT w Polsce oraz Członkiem Rady Polskiej Izby Firm Szkoleniowej. Prywatnie pasjonat żeglarstwa, regularnie sprawdzający, gdzie jeszcze nie żeglował.
Michał Stojek Tel-Ster Sp. z o.o.
Michał Stojek
Prezes Zarządu TEL-STER sp. z o.o.
Absolwent Politechniki Poznańskiej, Wydziału Informatyki. Od 13 lat związany ze Spółką TEL-STER, odpowiedzialny od początku swojej pracy za serwis i rozwój systemu wizualizacji procesów przemysłowych TelWin SCADA. Od kilku lat odpowiedzialny za kluczowych klientów.
Uczestniczył w opracowaniu i wdrożeniu systemów jednokierunkowej transmisji danych TelDiode jako modułu systemu TelWin SCADA. Współautor procedur Disaster Recovery dla systemów TelWin SCADA, TelNOTE, TelGAZ. Kierownik projektu systemu monitoringu urządzeń hydrologicznych.
Włodzimierz Woźniak Sieć Badawcza Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny
Włodzimierz Woźniak
Sieć Badawcza Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny
Główny specjalista – programista projektant systemów IT
Sekcja Rozwoju Sztucznej Inteligencji
45-letnie doświadczenie. Współtwórca wielu projektów z obszaru obronności, zabezpieczenia i planowania produkcji, usług publicznych i zarządzania pracami B+R. Szerokie spektrum zainteresowań związanych z IT, począwszy od zagadnień sieciowych, bezpieczeństwa, projektowania i tworzenia aplikacji desktopowych, chmurowych, mobilnych, systemów opartych na czujnikach i komputerach jednoukładowych, po algorytmy sztucznej inteligencji, przetwarzanie języka naturalnego (NLP), rozpoznawanie obrazów (CV), analizy predykcyjne, mechanizmy Big Data.
Beata Łaszyn Alert Media Communications
Beata Łaszyn
Alert Media Communications
Beata Łaszyn, Wiceprezeska Alert Media Communications. W agencji zarządza komunikacją on-line i off-line w trudnych, kryzysogennych branżach. Przeprowadza audyty kryzysowe z analizą ryzyka i rekomendacjami dot. systemów antykryzysowych. Prowadzi także bezpośrednie zarządzanie problematycznymi relacjami on-line z użytkownikami profili marek, firm i osób. Posiada wieloletnie doświadczenie w komunikacji związanej z problematyką finansowo-gospodarczą, Podczas pracy w Urzędzie Kontroli Skarbowej w Warszawie (wicedyrektor) jak i Ministerstwie Finansów (Zastępca Dyrektora Departamentu Kontroli Skarbowej) oprócz działań merytorycznych nadzorowała komunikację Kontroli Skarbowej i opracowywała zagadnienia strategii w tym zakresie. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
Więcej informacji: https://www.linkedin.com/in/beata-%C5%82aszyn/
Mikołaj Matuszewski Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie
Mikołaj Matuszewski
Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie
Trener, coach i konsultant biznesowy. Ma na swoim koncie wiele setek przeprowadzonych szkoleń w kraju i za jego granicami, dzięki którym uczestnicy realnie zmienili swoje postawy, swoje biznesy i rozwinęli kompetencje osobiste. Potrafi “zarazić” wizjami i pomysłami w taki sposób, że wiele firm kontynuuje z nim swój rozwój poprzez programy doradcze i szkolenia wewnętrzne. Swoją karierę rozpoczął jeszcze w latach 90-tych jako handlowiec w branży biotechnologicznej. Doświadczył następnie kolejnych szczebli kariery i rozwoju, kończąc na stanowiskach kierowniczych i zarządczych. Branża szkoleniowa i konsultingowa ponad 15 lat temu zaczęła być dla niego tym, co postanowił robić. Jest autorem autorem wielu szkoleń związanych z zarządzaniem, programów przywództwa i zmian. Chęć ugruntowania doświadczeń zawodowych powoduje uzyskanie certyfikatów takich jak TTT (Train the Trainer), CTI (Coaching Training Institute), TTST (Train the Senior Trainer), Zarządzanie projektami, Zarządzanie zasobami ludzkimi. Wciąż pozostaje wierny praktycznym, a nie teoretycznym powodom sukcesów jakie osiąga oraz jakie osiągają jego klienci. W chwili obecnej, oprócz czynnej pracy trenera praktyka, pomaga wdrażać bardziej złożone i kompleksowe rozwiązania usprawnienia pracy pracowników w firmach. Prywatnie zawsze powtarza, że doświadczenia z hobby jakim jest alpinizm pomagają mu zrozumieć szereg zachowań i motywy jakie kierują pracownikami w trudnych sytuacjach.
Od 2018 roku współpracuje z Izbą w projekcie Akademia Zarządzania Wod – Kan
Wojciech Gębski UNISOFT Sp. z o.o.
Wojciech Gębski (rocznik 1977) – Project Manager w firmie UNISOFT Sp. z o.o. Zajmuje się rozwojem oraz wdrożeniami modułu Informacji Przestrzennej systemu ZSI UNISOFT.
W 2004 roku ukończył studia na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. Karierę zawodową zaczynał jako kierownik projektów w firmie Megabit Sp. z o.o. Od 2013 pracował jako konsultant
w firmie Qumak S.A. W 2016 roku ukończył studia w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania WiT w Warszawie. Absolwent studiów podyplomowych MBA Digital Transformation w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Od roku 2017 pracuje w firmie UNISOFT.
Jest żonaty, ma dwoje dzieci, mieszka wraz z rodziną w Wesołej (najpiękniejszej dzielnicy Warszawy). Interesuje się turystyką i nowoczesną technologią.
Sebastian Jankowski AIUT
Sebastian Jankowski, Dyrektor Działu WaterPrime w AIUT Sp. z o.o.
Ekspert w branży rozwiązań CMMS, EAM, ITAM i ITSM. Od ponad 20 lat zajmuje się problematyką efektywnego zarządzania i optymalizacji procesów biznesowych i produkcyjnych. Specjalista w dziedzinie rozwiązań automatyzujących procesy zarządzania majątkiem zakładów, a także zarządzania gospodarką serwisową i służbami Utrzymania Ruchu. Doświadczony praktyk i konsultant w zakresie wdrożeń i szkoleń. Uczestniczył w kilkudziesięciu projektach dotyczących zagadnień zarządzania i optymalizacji produkcji, systemów sterowania i akwizycji danych. Od 2023 r. pełni funkcję Dyrektora Działu WaterPrime, wspierając przedsiębiorstwa wod-kan w drodze do cyfrowej transformacji.
Wojciech Falkowski, Ecol-Unicon Sp. z o.o.
Menedżer z ponad 30-letnim doświadczeniem w kierowaniu firmą w branży wod-kan. Absolwent Politechniki Gdańskiej z pasją do ochrony środowiska wodnego. Znany z zaangażowania społecznego i miłości do natury. Jest założycielem Ecol-Group oraz fundatorem Fundacji Biznes dla Klimatu promującej zrównoważony rozwój i walkę z kryzysem klimatycznym.
Justyna Górna Lądeckie Usługi Komunalne Sp. z o.o.
Justyna Górna – doktor inżynier w dyscyplinie inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, studia doktorancie zrealizowane na Politechnice Wrocławskiej na Wydziale Inżynierii Środowiska pod kierunkiem Prof. dr hab. inż. Katarzyny Majewskiej-Nowak. Wieloletni Kierownik Działu Wodociągów i Kanalizacji Lądeckich Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Lądku-Zdroju. Od grudnia 2024r. kierownik działu eksploatacji w Zakładzie Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Świętej Katarzynie. Absolwentka studiów podyplomowych Excutive MBA dla branży wodociągowej (Akademia WSB w partnerstwie z Izbą Gospodarczą Wodociągi Polskie); studiów podyplomowych z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy (Politechnika Wrocławska). Aktualnie studentka studiów podyplomowych z zakresu bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej (Uniwersytet Ekonomiczny, Wrocław). Współautorka publikacji z listy Filadelfijskiej: Removal of inorganic nitrogen and phosphorous compounds from two-component aqueous solutions by micellar enhanced ultrafiltration, Environment Protection Engineering; Surfactant enhanced ultrafitration for the removal of inorganic phosphorous compounds from aqueous solutions, Environment Protection Engineering oraz Przydatność wybranych kationowych środków powierzchniowo czynnych do usuwania nieorganicznych związków fosforu z roztworów wodnych metodą ultrafiltracji micelarnej, Ochrona Środowiska.
Michał Kopeć Bank Gospodarstwa Krajowego
Michał Kopeć, dyrektor Departamentu Programów Europejskich w BGK.
Od kilkunastu lat zajmuje się wdrażaniem unijnych instrumentów wsparcia inwestycji, w tym w obszarze komunalnym.
Przemysław Gałecki MPWIK S. A. we Wrocławiu
Przemysław Gałecki jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku „Dziennikarstwo i komunikacja społeczna” oraz studiów MBA in Community Management przygotowanych przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie i Instytut Heweliusza.
W latach 2018-2024 pełnił funkcję dyrektora Wydziału Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miejskim Wrocławia, gdzie odpowiadał za wizerunek miasta i prezydenta oraz współpracę z mediami. Nadzorował także pracę działów public relations w innych miejskich instytucjach i spółkach.
W latach 2013-2018 pracował jako dziennikarz Polskiego Radia Wrocław jednocześnie współpracując z innymi rozgłośniami Polskiego Radia. Do Wrocławia przeprowadził się z Warszawy, gdzie był dziennikarzem i wydawcą programów informacyjnych – przede wszystkim w grupie TVN. Przez cztery lata pełnił funkcję producenta głównego wydania Faktów TVN.
Przed rozpoczęciem pracy w mediach był zawodowym sportowcem – członkiem Kadry Narodowej i Olimpijskiej w pięcioboju nowoczesnym, wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski, Europy i Świata w tej dyscyplinie sportu.
Prywatnie ojciec trójki dzieci – Leny, Igora i Bruna, miłośnik kolarstwa i aktywnego wypoczynku.
Katarzyna Wierska-Kuberka Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji "WODNIK" Sp. z o.o. w Jeleniej Górze
Katarzyna Wierska-Kuberka
Prezes Zarządu, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „WODNIK” Sp. z o.o. w Jeleniej Górze
Od początku swojej drogi zawodowej związana jestem z dużym przemysłem, a zarządzaniem dużymi podmiotami gospodarczymi zajmuję się od ponad 20 lat. Pracowałam w branży farmaceutycznej (Jelfa Jelenia Góra), Energetycznej (Zakład Energetyczny JG, Elektrociepłownie Poznańskie- grupa Veolia, Grupa Tauron), komunalnej (MPGK i PWiK Wodnik w Jeleniej Górze). Przygodę z Wodociągami zaczęłam w czerwcu 2020 roku.
1989-1994 Absolwentka Filologii Romańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego,
1997-1998 Podyplomowe studiów Komunikacji i PR akredytowanych przy Instytucie PAN w Warszawie
2004-2006 MBA przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu,
2016-2020 Wydział Psychologii Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu
2021- nadal specjalizacja z psychoterapii
Pracuję w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji Wodnik, w gabinecie psychoterapeutycznym, jestem wykładowcą akademickim oraz mam woluntariat w Szpitalu Psychiatrycznym w Jeleniej Górze.
Prywatnie mama dwóch synów i babcia dwojga wnucząt.
Pasje: książki, westowa jazda konna, neuropsychologia
Anna Graczyk Aquanet S.A. Poznań
Anna Graczyk,
Wiceprezes Zarządu Aquanet S.A., Dyrektor Techniczny
Absolwentka kierunku Inżynieria Środowiska na Politechnice Poznańskiej, a także absolwentka studiów podyplomowych realizowanych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.
Już od początku studiów związana z branżą wodociągową. Z Aquanet (wcześniej Poznańskie Wodociągi i Kanalizacja) związana od 1995 roku, od 2018 roku na stanowisku Wiceprezesa Zarządu, Dyrektora Technicznego w Aquanet.
Posiada wieloletnie doświadczenie i szeroką wiedzę na temat funkcjonowania, problemów i wyzwań branży wod-kan. Kompetencje zdobywała zarówno w Aquanet, jednej z największych spółek wodociągowych w Polsce, jak również realizując funkcję członka rad nadzorczych w branży wodociągowej.
Aleksandra Gryguć MPWiK w m.st. Warszawie S.A.
Aleksandra Gryguć
Dyrektor Pionu Bezpieczeństwa i Ochrony, koordynator systemu zarządzania ciągłością działania, inspektor ochrony danych w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.
Absolwentka Szkoły Głównej Służby Pożarniczej Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego, Akademii Obrony Narodowej Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego, studiów podyplomowych z zakresu psychologii biznesu. Od 18 lat związana z tematyką bezpieczeństwa obiektów infrastruktury krytycznej.
W latach 2013 – 2018 zajmowała stanowiska eksperta ds. zarządzania kryzysowego oraz koordynatora projektów unijnych z zakresu bezpieczeństwa w Astri Polska (joint venture Airbus Defence i CBK PAN) oraz Dyrektora Działu Bezpieczeństwa w SEKA S.A.
W sferze zainteresowań zawodowych i zaangażowania pozostają, między innymi, zagadnienia praktyczne z zakresu systemu zarządzania ciągłością działania oraz bezpieczeństwa informacji.
Od 2019 roku pełni funkcję Dyrektora Pionu Bezpieczeństwa i Ochrony MPWiK w m.st. Warszawie S.A.
4 grudnia 2024 r. - PIERWSZY DZIEŃ KONFERENCJI | |
---|---|
10:00 - 10:15 |
Powitanie Gości i Uczestników konferencji
|
10:15 - 11:00 |
Nowele wodne: Zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków w nowej odsłonie prawnej
Moderator panelu dyskusyjnego: Anna Flaga-Martynek, radca prawny, partner w kancelarii WKB Lawyers Paneliści:
|
11:00 - 11:15 | Przerwa kawowa |
11:15 - 12:00 |
Głos branży w sprawie zapewnienia jakości wody – implementacja dyrektywy staje się faktem
Moderator panelu dyskusyjnego: dr inż. Halina Urbańska-Kozłowska, Menedżer TW, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. we Wrocławiu Paneliści:
inż. Piotr Czerwczak, Technolog produkcji wody, pełnomocnik Zarządu ds. bezpieczeństwa wody, Wodociągi Słupsk Sp. z o.o. dr inż. Iwona Lasocka-Gomuła, Starszy Technolog ds. Produkcji, Aquanet S.A. Poznań. dr inż. Anna Olejnik, Zastępca Dyrektora Pionu Wody, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. dr inż. Tadeusz Rzepecki, Przewodniczący Rady IGWP |
12:00 - 12:15 |
Technologie wspierające naturę w zrównoważonym gospodarowaniu wodami opadowymi
|
12:15 - 12:30 | Przerwa kawowa |
12:30 - 13:20 |
Zarządzanie przedsiębiorstwem wod.-kan. – wyzwania przyszłości
Moderator panelu dyskusyjnego: Mikołaj Matuszewski, wykładowca IGWP, Akademia Zarządzania Wod-Kan Paneliści:
|
13:20 - 13:35 |
ZSI UNISOFT – razem naprzeciw wyzwaniom
|
13:35 – 13:50 |
Systemy PE odpowiedzią na dzisiejsze potrzeby i przyszłe wyzwania przedsiębiorstw wodociągowych
|
13:50 - 14:40 | Lunch |
14:40 - 15:30 |
Wielka woda. Jak ją okiełznać. Wnioski na przyszłość dla branży z powodzi 2024 r.
Moderator panelu dyskusyjnego: Renata Tomusiak, Prezes Zarządu, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. Paneliści:
|
15:30 - 15:50 |
Zrównoważony rozwój i ESG w zarządzaniu przedsiębiorstwem
|
15:50 - 16:05 |
5 technologii – bezwykopowa renowacja Kolektora Żerańskiego w Warszawie
|
16:05 - 16:20 | Przerwa kawowa |
16:20 - 17:00 |
Krytyczna komunikacja infrastruktury krytycznej, czyli kryzysy w sieciach wodociągowych.
Moderator panelu dyskusyjnego: Beata Łaszyn, Prezes Alert Media Communications Paneliści:
|
17:00 - 17:40 |
Zapewnienie niezawodności infrastruktury wodno-kanalizacyjnej dzięki wykorzystaniu zaawansowanych narzędzi analitycznych i metodyki RBI (Risk Based Inspections).
Paneliści:
|
19:00 | Przejazd autokarami retro z przewodnikiem |
20:00 | Kolacja - uroczysty wieczór w warszawskiej restauracji |
5 grudnia 2024 r. - DRUGI DZIEŃ KONFERENCJI | |
---|---|
10:00 - 10:10 | Otwarcie obrad |
10:10 - 11:10 |
AI w branży wod-kan - przyszłość czy utopia?
Anna Tronina, Dyrektor ds. komunikacji PWIK Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach, Członek Zespołu IGWP ds. informacji o branży Paneliści:
|
11:10 - 11:25 | Przerwa kawowa |
11:25 - 12:10 |
Cyberbezpieczeństwo - Niespokojne czasy i wyzwania dyrektywy NIS2
Moderator panelu dyskusyjnego: Sławomir Grucel, Specjalista ds. Public Relations, Wodociągi Jaworzno Sp. z o.o., Członek Zespołu IGWP ds. informacji o branży Paneliści:
|
12:10 - 12:50 |
Finansowanie inwestycji wod-kan – skąd na to brać?
Moderator panelu dyskusyjnego: Anna Graczyk, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Techniczny, Aquanet S.A. Poznań Paneliści:
|
12:50 - 13:05 | Przerwa kawowa |
13:05 - 13:35 |
Badania procesu starzenia się materiału GRP pod wpływem eksploatacji z wykorzystaniem dedykowanego stanowiska badawczego
|
13:35 - 14:15 |
Neutralność klimatyczna w praktyce: Odzysk ciepła z systemów wodnych i kanalizacyjnych dużego miasta
|
14:15 | Lunch |
Termin: | Członkowie IGWP: | Pozostali uczestnicy: |
4-5 grudnia | 1 950 zł | 2 150 zł |
4 grudnia | 1 100 zł | 1 300 zł |
5 grudnia | 950 zł | 1 150 zł |
Ceny zawierają uczestnictwo w konferencji, przerwy kawowe, lunche, wieczorną atrakcję oraz uroczystą kolację.
NIE ZAWIERAJĄ NOCLEGU.
Rezerwacja noclegów odbywa się samodzielnie przez uczestnika w hotelu. W tym celu należy wysłać wypełniony formularz (do pobrania) na adres email h3383-re@accor.com
Novotel Warszawa Centrum
ul. Marszałkowska 94/98
00-510 WARSZAWA
22.11.2024 za pośrednictwem formularza: Rejestracja
(po tym terminie w zależności od dostępności miejsc)
Na podstawie faktury wystawionej w ciągu 14 dni od daty zakończenia wydarzenia.